Vitajte vo svete pozitívky!Netušíte o čom točím? Nepočuli ste ešte o kliker tréningu či pozitívnom posilňovaní, tzv. pozitívke a jej skratke R+?

Vhupnite do tohto fascinujúceho sveta skrz toto video. Nebojte sa angličtiny, je to slovenský dabing.

(Pozrite si to v 1.5 zrýchlenom móde. Prekladala som to priamo počas nahrávania, tak tempo je pomalšie...)


 
 
 
 

Youtube svet


Ak ste už do pozitívky zabrdli, čosi prečítali či dokonca vyskúšali a hľadáte inšpiráciu, šup šup na môj youtube channel. 

Praktické návody, ukážky z lekcií, veterinárne úkony i blbiny. Z každého rožku trošku.

Nakopnite svoje tréningové zručnosti


Vravíte, že ste v tom? Pozitívka vás už pohltila, experimentujete či dokonca vážne trénujete? Chcete nasmerovať, povzbudiť, vytuniť svoje trénerské schopnosti?

Moje kritické oko odhalí dôležité témy a môj cit pre detail napovie ďalšie tréningové postupy.

Pripravte si targety, podložky, kameru, moja online pomoc je na ceste!

Odoo • Text and Image
Odoo • Text and Image

Skúsenosti ostatných


"Ocenila som Venin úprimný záujem a ochotu pomôcť s mojím tréningovým problémom. Jej vedomosti o R+ tréningu idú do hĺbky a jej silnou stránkou je čítanie emócií koňa. 

Ako trénerka má čo ponúknuť - ľuďom i koňom. Veľmi sa mi páčila jej flexibilita počas tréningu - ak niečo nefungovalo, mala ďalšie nápady ako to skúsiť inak."

Moja cesta s koňmi


S mojou prvou kobylou Dakotou zdieľame cestu životom 20 rokov. A na túto vandrovku sa nejakým nedopatrením prichomejtli aj ďalšie kone. Všetky sa tu vyskytli tak nejako samé od seba. Bez pýtania. Bez plánovania. Každý iný a každý jedinečný. Somára Huga nevynímajúc. A vlastne ani kozu Dolores Doriander Doru... urazila by sa. 

Každý tréning je skladačkou s  nekonečným prelínaním momentov. Každý jeden moment je dôležitý. Každý jeden rozhoduje o tom, aký bude ten ďalší. 

Pre mňa je dôležité, aby bol každý z nich pre koňa zrozumiteľný a príjemný. Nie, nemám ružové okuliare a viem, že svet nie je len o príjemných zážitkoch. Som však presvedčená, že v kontakte s ľuďmi, si kone zaslúžia len tie príjemné. Je to môj prejav vďaky za všetko, o čo obohacujú náš život. Prejav vďaky za to, že sú.