Svet pozitívnej motivácie koní


Vitajte na  webe venovanom môjmu pohľadu na pozitívkou ovplyvnený život s koňmi. Nájdete tu predovšetkým informácie o seminároch, či už mojich alebo mnou organizovných s rozličnými lektormi z celého sveta. Témy seminárov nie sú len pozitívkovo ladené, ale mnohé sa zameriavajú na všeobecné princípy učenia či zdravého kŕmenia a menežmentu. Ak vás čokoľvek zaujme, neváhajte sa so mnou skontaktovať. 

 

Videoknižnica

Pohrávate sa s myšlienkou R+, ale chýba vám ucelený zdroj informácii? Gratulujem. Práve ste ho objavili. Pretlmočené videá z dielne najrozsiahlejšieho online zdroja - Connection Trainingu. 

 

Študijné skupiny 

Cítite sa stratený a chcete začať s pozitívkou spolu s ostatnými? Zdieľať svoje pokroky i trápenia a mať spätnú väzbu, či idete správnym smerom? Učiť sa na chybách druhých?

 

R+ asistent

Hľadáte  svojho osobného R+ asistenta, ktorý vás povedie na vašej ceste začiatkami i pokročilými fázami tréningu? Bonus: nemusíte vytrčiť päty z domu, všetko prebieha online!

 

Semináre

Online i zoči voči naživo. So mnou či so zahraničnými lektormi na rôzne témy. Naučíte sa zručnosti, ktoré z nás robia lepších majiteľov a život s nami krajší pre našich štvornožcov. 

Ocenila som Venin úprimný záujem a ochotu pomôcť s mojím tréningovým problémom. Jej vedomosti o R+ tréningu idú do hĺbky a jej silnou stránkou je čítanie emócií koňa. Ako trénerka má čo ponúknuť - ľuďom i koňom. Veľmi sa mi páčila jej flexibilita počas tréningu - ak niečo nefungovalo, mala ďalšie nápady ako to skúsiť inak.  "

Škola Connection Trainingu

Videoknižnica s viac ako 200 inštruktážnymi pozitívkárskymi videami zo svetovo najväčšieho online zdroja pozitívky, Connection Trainingu. Je tu niekoľko kurzov na rôzne témy, ku ktorým získate prístup na konkrétny čas podľa výšku vášho zaplateného členského. Momentállne tu nájdete pretlmočený celý kurz o tom, ako začať s pozitívkou a videá na témy ako ľakavosť, obsadanie či nastupovanie do prepravníka. 

Odoo • Text and Image

"Venya je neustálo citlivo zameraná na pocity koňa. Zároveň berie do úvahy aj moju osobnosť a predstavy v oblasti vzťahu človek-kôň. Ponúkla mi odporúčania k tomu, ako trénovať, aby som dosiahla svoje ciele, ale zároveň v jej inštrukciách nebolo žiadne  "musíš" alebo "nesmieš"."    

Podporná skupina pozitívkárov


Odoo • Image and Text

Nebude to samoštúdium, ako keď si len pozeráte videá. Každý týždeň dostanete domácu úlohu z oblasti teórie i praktickú s vaším koňom. Vo fóre môžete zapisovať svoje pokroky i trápenia, ale nebudete v tom samy! Budete skupinka 4-8 ľudí, môžete sledovať napredovanie ostatných a učiť sa tak jeden od druhého, rozširovať si obzory či inšpirovať sa. Všetkých budem sprevádzať, odpovedať na otázky a proste podporovať vždy, keď to budete potrebovať. 

"Když náhodou dostanete od Venyi nevyžádanou radu, která se navíc vůbec    netváří jako rada, tak si buďte jistí, že byste si ji chtěli vyžádat, kdybyste věděli, co je pro vás dobré. Díky! :-)

Online R+ asistent 

Chcete v kľude prebrať všetky detaily vášho tréningu z pohodlia domova a v čase, ktorý vám vyhovuje? Ideálne je, keď mi pošlete video, ale ak máte chuť prebrať princípy bez videa, aj to je možné. Vaša voľba. Dohodneme si termín a spojíme sa cez online video hovor. Pri čaji preberieme vaše dilemy a dodám vám dostatok nápadov, aby váš spoločný vzťah s koňom prekvital. 

Odoo • Text and Image

"Na seminári jme začaly  hned lekci, pomohla jsi mi svým přístupem, že se můžu zklidnit především já, protože jsem musela být klidná pro kobylku, která přišla na nové místo značně vystresovaná. Do ničeho jsi mě netlačila a velmi klidně a jasně jsi nás vedla. Já si to neskutečně užila a Cheeky rázem dokázala uvolnit napětí i stres, velmi rychle se učila a při přestávce v boxu, se sama uklidňovala u targetu. Z kurzu jsem vezla jiného koně. Jsem šťastná a vděčná, že jsem Tě mohla poznat a určitě přijedu znovu, až budeš mít nějaký seminář."

Semináre naživo 

Odoo • Text and Image

Semináre moje alebo mnou organizované so zahraničnými lektormi. Väčšinou sa jedná o teoretickú nalieváreň prekypujúcu video ukážkami ku každej téme, spomenutej situácii či technike. V prestávkach či večer po seminári priestor na extra bonus - pokecať zoči voči s ľuďmi s rovnakým naladením a vzťahom ku koňom. A že ste pozitívke ešte neprepadli, len ju pozorujete a čudujete sa, o čo tam vlastne ide? Príďte na seminár a spravte si jasno v tom, či je pozitívka pre vás alebo ani náhodou. 

" Milujem tréningové lekcie s Venyou. Všetky lekcie boli viac o mne než o koňovi. Je to skúsená, inteligentná a vzdelaná osoba s veľkou charizmou. Odporúčam! "

Moja cesta s koňmi

S mojou prvou kobylou Dakotou zdieľame cestu životom 18 rokov. A na túto vandrovku sa nejakým nedopatrením prichomejtli aj ďalšie kone. Všetky sa tu vyskytli tak nejako samé od seba. Bez pýtania. Bez plánovania. Každý iný a každý jedinečný. Somára nevynímajúc. A vlastne ani kozu... urazila by sa. 

K pozitívke ma samozrejme priviedla Dakota a už nebolo cesty späť. Milujem experimentovanie a užívam si proces. Nemám tréningové ciele, skôr ma baví pozorovať  myšlienové pochody a ich prejav na výraze koňa. A práve táto moja posadnutosť výrazmi koní je moja hlavná trénerská sila. Keď budete mať pocit, že sa pri vašom tréningu moc piplem v tom, ako sa váš kôň cíti, neváhajte ma zastaviť. Je mi jasné, že nie každý bude so mnou zdieľať túto záľubu, 

Každý tréning je skladačkou s  nekonečným prelínaním momentov. Každý jeden moment je dôležitý. Každý jeden rozhoduje o tom, aký bude ten ďalší.  Pre mňa je dôležité, aby bol každýx nich pre koňa zrozumiteľný a príjemný. Nie, nemám ružové okuliare a viem, že svet nie je len o príjemných zážitkoch. Som však presvedčená, že v kontakte s ľuďmi, si kone zaslúžia len tie príjemné. Je to môj prejav vďaky za všetko, o čo obohacujú náš život. Prejav vďaky za to, že sú. 

Odoo • Text and Image